Neoficiální stránky o tématu Masarykovy debaty

Organizátoři

Masarykovy debaty organizují studenti Masarykovy univerzity v Brně, kteří vycházeli z formátu tzv. Oxfordských debat. Příprava jedné debaty trvá až jeden měsíc a podílí se na ní několik studentů. Výsledkem je moderátorem řízená debata za přispění finanční podpory Evropské unie.

Koordinace a propagace

Bohatou zkušenost s Masarykovými debatami má Matěj Feldek, koordinátor projektu v Praze. Vystudoval mezinárodní vztahy a nyní pokračuje ve studiu politologie. Za propagaci projektu zodpovídají studenti politologie Michal Papcun a Veronika Soumarová.

Fundraising a teze

Finanční prostředky pro projekt shání student politologie David Hrubý, který říká, že se snaží brát bohatým a dávat debatám. Na přípravě tezí a vytváření rešerší se podílí studentka mezinárodních vztahů Sára Václavíková.

Moderování a IT podpora

Nedílnou součástí Masarykových debat jsou moderátoři Marek Doležal a Alica Heráková, vítězové konkurzů pořádaných ve spolupráci s Českou televizí. O technickou stránku se stará student politologie Daniel Kurowski.


Další témata:

Vedle kontroverzních témat diskutovaných v rámci Masarykových debat ve společnosti rezonují i další neméně kontroverzní náměty na diskusi.

Některým z nich se věnují články v této sekci.