Neoficiální stránky o tématu Masarykovy debaty

Kontroverzní společenská témata

Na mnohá témata se v rámci Masarykových debat zatím nedostal prostor, některá se v průběhu času vynořila a začala rezonovat ve společnosti. Zde je přehled některých námětů, které by si určitě zasloužily prodiskutovat nejen v rámci moderovaných debat.

quote

Legalizace marihuany: Pro a proti

Legalizace marihuany je jedním z nejkontroverznějších společenských témat dnešní doby. Různé země a státy po celém světě se rozhodují, zda by měly dekriminalizovat nebo legalizovat tuto rostlinu, která má dlouhou historii užívání pro rekreační, léčebné a průmyslové účely.

quote

Hazard: regulovat či zakázat?

Zda a jak hazard regulovat či dokonce usilovat o jeho úplný zákaz - na tom se nejen česká společnost nemůže dlouhodobě shodnout. Hazard jako jeden z patologických jevů má prokazatelnou společenskou škodlivost. Na druhé straně z něj plynou příjmy do státního rozpočtu a do kulturních a sportovních akcí, nadací, apod.

quote

Nebankovní úvěry „bez registru“, „bez příjmu“ - ano či ne?

Nebankovní půjčky a zejména tzv. „půjčky bez registru“ nebo „bez doložení příjmu“ jsou ve světě úvěrů kontroverzním tématem číslo 1. Dnes si může půjčit prakticky kdokoliv, ihned a odkudkoliv.

quote

Převaděčství jako miliardový byznys

V souvislosti s migrační krizí nabývá převaděčství nebývalých rozměrů. Jaké částky převaděčům migranti platí a jaké peníze se v této oblasti "točí"?

quote

Rychlé půjčky - záchrana či past?

Ve světě financí najdeme nejednu oblast, kde dochází k aktivitám na hraně zákona nebo alespoň na hranici eticky přijatelných pricipů. Kolik finančních poradců jedná v nejlepším zájmu svých klientů a kolik pouze podle výše provize?

quote

Co byste měli vědět o sim kartách

SIM karta, každý ji zná. Mohli bychom ji nazvat duší a srdcem každého mobilního zařízení. Víme ale, jak vůbec funguje, jaké druhy SIM karet existují nebo co dělat, když dojde k odcizení?


Další témata: